Kuesta technology

Jsme dodavateli nejenom sw aplikací v oblasti automatizace,  vzhledem k blízké Mladé Boleslavi  se jedná hlavně o Automotive . Využíváme  dlouholeté  zkušenosti  ve výrobě, kde jsme řešili nejenom programové vybavení, ale i technologii samotné výoby a údržbu.

Díky praktickým zkušenostem z „Obou stran“ nabízíme spolupráci nejenom při vývoji  sw, ale i mechanice a elektro  s ohledem na potřeby údržby a samotných operátorů.

 Zároveň nabízíme i pomoc při údržbě zařízení například zálohy, modifikace, případně  řešení  krizových situací.

Osvědčila se nám i externí spoluprace, například na vykrytí špiček, řešení problémů na které nejsou kapacity, nebo není nutné zaměstnávat programátora na HPP.

 Poskytujeme  hotline servis, výhodnější  je ale seznámit se se zařízením dříve, než je nutný zásah.

Dále vyvíjíme aplikace pro PC, například přenosy dat mezi nekompatibilními systémy, Automatizace úloh,  sběr dat do podnikového systému, v návaznosti i intranetové aplikace viz reference.

Spolupracujeme i s dalšími dodavateli z oblasti automatizace a jsme schopni Vám dodat i celé zařízení. Vyhovuje nám dialog, kdy má zákazník pouze představu, ale realizace je společným hledáním řešení.

Běžně se k zákazníkům  vracíme i s dalšími projekty - viz reference.

Aktuální projekty:

SW pro konverzi  Siemens HMI s7 panelu ze zálohy na nový hw

Oficiálně Vám každý programátor řekne, že to nejde(je to mravenčí práce) , ale po zkušenostech níže to jde, aktuálně je v přípravě přepis panelu pro Juta s.r.o. Všechny tagy a alarmy jsou odposlechnuty, čeká se na panel a volný čas :)
Vzhledem k tomu, že výběhové panely jsou několikanásobě dražší a většinou k nim není projekt, cena tohoto řešení vyjde i levněji. Navíc programátor má k dispozici i projekt a ne "black box" se kterým nic neudělá.

Hack zastaralého S5 operátorského panelu - odposlech komunikace a následné vytvoření vizualizace pro windows

Firma, se kterou dlouhodobě spolupracujeme provozuje navíječku základního materiálu z extruderu na starém systému S5, bohužel operátorský panel začal kolabovat, firmy zajišťující servis těchto veteránů už s panelem nechtěli nic mít a proto jsem byl požádán o pomoc, protože bez navíječky zbytek firmy nemá co vyrábět. Byl vytvořen odposlouchávací hw a sw na linku mezi procesorem a panelem, dekódování dat přenosu(ručně je to nesmysl). Po odposlechnutí všech dat vznikla vizualizace bežící na jakémkoliv počítači s windows.

S5 operatorský panel Hack

 

Montáž frontendu Kodiaq/Seat/Karoq Škoda Kvasiny ve spolupráci s firmou LIPRACO

Původně jednoduchá úprava stroje, který nedokončený opustila firma ATN, přerostla v kompletní rekonstrukci sw včetně nového výpočtu zaměření frontendu vůči poloze blatníků, bezpečnosti, nového rozhraní robota a kamer, které dle informací nově detekují se 100% úspěšností správný díl pro montáž.Náročná rekonstrukce probíhala při plném vytížení montážní linky.V přípravě je generování karty vozu se snímky z montáže na dodaném PC. 

V neznámých kamerach VENGLOR byla nalezena zajímavá funkce, která sice má chybu, ale dokáže nalézt díl i v takovémto obrázku.

Finále celé montáže - výpočet zaměření, odeslání do robota a utažení frontendu na vůz.

 

Pro změnu Mladá Boleslav - měření palet pro robotické aplikace,

tentokrát kombinace robota Fanuc, PLC s1200, dvou mikrometrů a řídící C# aplikace.

 

 © Kuesta technology 2017